Type Here to Get Search Results !

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ - ΡΕΘΥΜΝΟ 56-71 «Σίφουνας» το Ρέθυμνο στην Πάτρα

«Σίφουνας» το Ρέθυμνο στην Πάτρα
Το Ρέθυμνο με επιβλητική εμφάνιση νίκησε τον Απόλλωνα Πάτρας με 71-65 στην Περιβόλα, κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για να κρατήσει την 6η θέση στην κανονική περίοδο.
Η ομάδα της Κρήτης κυριάρχησε κατά κράτος των γηπεδούχων και με ηγέτες τον Μουχάμεντ Φαγέ (13 π, 11 ρ) και τον Γιώργο Καλαμπόκη (14π.) πήρε πανάξια την 11η νίκη και παραμένει στο κυνήγι της ΑΕΚ.
Από την άλλη ο Τάρλιν Φιτζπάτρικ ήταν ο μοναδικός που διεσώθη από τον κακό Απόλλωνα, με τον Αμερικάνος να πετυχαίνει 16π. Η ομάδας της Πάτρας βρίσκεται σε παρατεταμένη αγωνιστική κάμψη κι όταν σε ένα κρίσιμο παιχνίδι πετυχαίνεις μόλις 56 πόντους στην έδρα σου, δεν μπορείς να περιμένεις πολλά πράγματα.
Το Ρέθυμνο πήρε διαφορά άνω των 10π. στο 2ο δεκάλεπτο, μάλιστα προηγήθηκε 37-21, και ουσιαστικά ποτέ δεν κινδύνευσε.
Τα δεκάλεπτα: 13-20, 25-37, 41-52, 56-71
Απόλλων Π. (Βετούλας): Σκορδίλης 9. Αργυρόπουλος 4, Γκάλογουεϊ, Πεν 7 (1), Φιτζπάτρικ 16 (2), Μπατής 6 (1), Ελ - Αμίν 10 (2), Πελεκούδας, Μολφέτας 2, Νιφόρας, Γεωργαλλής 2, Κούτρας.

Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 5 (1), Σχίζας, Κουμπούρας 9 (1), Σάφτενααρ 10 (2), Κάουνσιλ 5 (1), Άαλεν 6 , Καλαμπόκης 14 (2), Φαγιέ 13 (2 τρ., 11 ρ), Σίνης, Χείλαρης, Κράβιτς 9, Δουλγεράκης.