Type Here to Get Search Results !

Άντεξε στην Πάτρα η Καλλιθέα, διπλό ο Ηρακλής στις Σέρρες

Το παιχνίδι στον Παμπελοποννησιακό δεν ανέδειξε νικητή. Η Παναχαϊκή είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει από νωρίς, με τον Πάτο στο 6' και τον Κοντογουλίδη στο 23', δεν βρήκε όμως το δρόμο προς τα δίχτυα προκειμένου ν' αποκτήσει πλεονέκτημα. Η Καλλιθέα, καλά στημένή στο γήπεδο, αντέδρασε και απείλησε από τη μεριά της, στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο έδειξε να βολεύεται με τη λευκή ισοπαλία, η οποία την κράτησε αήττητη για δεύτερη σερί αγωνιστική. Ήταν μάλιστα η όγδοη σε 15 παιχνίδια για την ομάδα του Χρήστου Βαζέχα.

Στην... παρωδία της Καισαριανής ο Πανηλειακός νίκησε 7-0 τη Γλυφάδα, η οποία άρχισε το παιχνίδι με εννέα παίκτες! Πριν από το 20' η ομάδα του Πύργου είχε σκοράρει δις, ενώ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφτασε στο 4-0. Η Γλυφάδα ήταν αδύνατο ν' αντισταθεί και στο 58' ο Φλίγκος σκόραρε με πέναλτι. Μολονότι στο 65' ο σκόρερ προσποιήθηκε τον τραυματία ενώ είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές ο Πανηλειακός δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στην επίτευξη άλλων δύο τερμάτων και να πετύχει την πιο ευρεία νίκη του στη σεζόν.
Βόρειος όμιλος
Κόντρα στη ροή του αγώνα έκανε στο 22' το 1-0 ο Ηρακλής στο παιχνίδι με τον Εθνικό Γαζώρου στις Σέρρες. Μέχρι ν' ανοίξει το σκορ ο Μπουκουβάλας οι γηπεδούχοι ήταν πολύ επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει πρώτοι γκολ. Έκτοτε όμως ο Γηραιός ανταποκρίθηκε καλύτερα και με τον Ονουάτσι στο 49' διπλασίασε τα τέρματά του. Προκειμένου βέβαια να σφραγιστεί η δεύτερη σερί νίκη (και πέμπτη στα τελευταία έξι) χρειάστηκε να βάλει το χεράκι του και ο Χουάντερσον, του οποίου οι επεμβάσεις σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο αποδείχθηκαν καθοριστικές.